Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zi liber legal 30 noiembrie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zi liber legal 30 noiembrie

buna ziua!
va rog frumos, daca se poate, am si eu o intrebare:
- am c.c.m. la nivel de unitate si am facut act aditional pentru introducerea ca zi libera legala a zilei de 30 noiembrie.
- in r.i. nu am stipulate zilele de liber legal, doar in c.c.m.
- trebuiesc neaparat si acolo, in reg. intern, evidentiate sau e valabil doar pentru cei care nu au incheiat cc.c.m. la nivel de unitate?
multumesc frumos!
Daca aveti ccm in care este prevazut faptul ca ziua de 30.11.2012 este zi libera , nu mai este nevoie de includerea si in Reg.Intern...
multumesc mult si o zi buna !
si daca le-am trecut decat in roi mai fac act aditional la ccm?
Nu mai faceti act aditional la ccm , daca aveti asa ceva prevazut in R.I. ... ziua se acorda ion baza legii, chiar daca nu este mentionata in CCM sau in R.I.
multumesc frumos!